Spotkania kampanii „Tiry na tory” – Cieszyn, Olsztyn, Lubiąż, Oława


Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkania, na których wspólnie zastanowimy się, jak rozwiązać problemy z ciężkim ruchem tranzytowym.


12 listopada zapraszamy do Cieszyna, do Świetlicy Krytyki Politycznej, na debatę „Prawo do mobilności”. Wojciech Makowski z kampanii „Tiry na tory” będzie dyskutować w niej z przedstawicielami władz na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim. Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Białek (aktywista z Ustronia, autor petycji w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych Wisła Głębce – Cieszyn – Wisła Głębce). Spotkanie to odbędzie się w Świetlicy „Na granicy”, ul. Zamkowa 1 o godz. 17.00


20 listopada (wtorek) kampania „Tiry na tory” uda się do Olsztyna. Na spotkaniu w siedzibie SARP (ul. Kołłątaja 14) o godz. 18.00 przedstawimy kampanię i porozmawiamy między innymi o modernizacji drogi krajowej nr 16. Przebieg tej drogi jest przez wielu mieszkańców Mazur postrzegany jako szkodliwy dla ludzi i przyrody, a zakładana przepustowość – nadmierna. Wspólnie zastanowimy się nad możliwością rozwiązania nabrzmiewającego konfliktu. W organizacji tego spotkania wspiera nas Forum Rozwoju Olsztyna.


Pod koniec listopada odwiedzimy dwie miejscowości naznaczone konfliktami drogowymi w województwie dolnośląskim. 29 listopada (czwartek) zapraszamy do Lubiąża. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury, ul. Willmanna 12. godz. 18.15. Współorganizuje je Stowarzyszenie Lubiąż.  30 listopada (piątek) udamy do Oławy. Spotkanie odbędzie się w sali Starostwa Powiatowego (ul. 3 maja) o godz. 17.00. Współorganizujemy je ze Stowarzyszeniem Obwodnica dla Oławy.