Relacja z przejazdu pociągu specjalnego z Chojnic pod patronatem Tiry na tory.


Objęliśmy patronatem przejazd pociągu specjalnego z Chojnic, zorganizowany przez Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Relacja organizatorów przekazana przez pana Rafała Wąsowicza:
 
Pociąg wyjechał z Chojnic po godzinie 8:00, w pociągu był mini wars oraz kiosk z prasa kolejowa, pierwsza atrakcja był napad na pociąg na stacji Sępólno Krajeńskie. Miejski Dom Kultury w Sępolnie Krajeńskim zainicjował napad na pociąg przez kowboi, w pociągu ukryty był worek złota który bandyci zrabowali, na początku wyprowadzono pasażerów z rekami do góry i ustawiono w jednym rzędzie żądając okupu, po obrabowaniu złodzieje uciekli na koniach. Była to naprawdę niespodziewana atrakcja dla pasażerów, którzy nie byli tego świadomi, kolejnym postojem była stacja Więcbork, tam podróżnych powitał zespól muzyczny.
 
IMG_2325
 
Muzyka towarzyszyła nam w Więcborku przez prawie trzy godziny, czas wolny pasażerowie wykorzystali na zwiedzanie miasta. Na stacji można tez było kupić pamiątki z Więcborka. O godzinie 13.21 pociąg ruszył w dalsza trasę do Nakła, po drodze w Rajgrodzie wsiedli mieszkańcy gminy Mrocza którzy jechali pociągiem do Witosław na dożynki gminne.
 
IMG_2178
 
Na stacji Witosław podróżnych powitał zespól dziecięcy „Iskierka” z Pilzna w Czechach. Od Nakła nad Notecią aż do samych Chojnic przez Bydgoszcz, Wierzchucin pociąg jechał jako zwykły pociąg regionalny.
 
IMG_2035
 
Cały czas prowadziliśmy kampanie Tiry na tory, nasi pasażerowie otrzymali materiały informacyjne, jak również rozmawialiśmy na temat transportu kolejowego, na temat szkodliwości pojazdów TIR.
 
IMG_2054
 
O kampanii Tiry na tory mówiłem także osobiście podczas wystąpienia publicznego na stacji Więcbork.
 
IMG_2023
 
W koszulce Tiry na Tory kampanie prowadził Dariusz Krzyżelewski działacz społeczny i Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Koronowskiej z Koronowa