Petycja „Tiry na tory” – zadzwoń do Premiera!


Petycję kampanii „Tiry na tory”, wzywającą, aby hasło to stało się celem i zasadą polskiej polityki transportowej, podpisało już ponad 80 tysięcy osób.


Prośbę o osobisty odbiór petycji wysłaliśmy po raz pierwszy 2 sierpnia  i ponowiliśmy ją 18 października. Udało nam się ustalić, że naszemu pismu został nadany numer SDT 218-51(2)/11 i zostało przekierowane z Departamentu Skarg, Wniosków i Obsługi Rady do spraw Uchodźców do biura ministra Pawła Grasia. Tam najwyraźniej utknęło. Niestety, do asystentki ministra Grasia, która miała nam przekazać informację o losach naszej prośby, udało nam się dodzwonić tylko raz (na jakieś 100 prób) i nie miała dla nas żadnej odpowiedzi.


Prosimy Was – zadzwońcie w tej sprawie do Kancelarii Premiera. Zapytajcie, czy Premier przyjmie petycję od 80 tysięcy Polaków i kiedy się to stanie. Możecie dzwonić do sekretariatu ministra Pawła Grasia (telefony 22/694 75 29 oraz 22/694 61 51), Departamentu Skarg i Wniosków (22/694 75 42), bądź też na ogólne kontakty podane na stronie kancelarii. W rozmowie podkreślcie, że jesteście jednymi z sygnatariuszy petycji. Jeżeli to potrzebne, możecie zacytować numer pisma. Dajcie znać o wyniku rozmowy w komentarzach pod tym postem.


Zachęcamy również o zaapelowanie o odebranie petycji na Facebooku Kancelarii Premiera (w komentarzach do wpisów Kancelarii).


Akcja zaczyna się 27 grudnia o 8.00.