Kampania „Tiry na tory” na otwarciu terminalu kontenerowego ATC Rail S.A.


Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia na oficjalne obchody otwarcia terminalu kontenerowego spółki ATC Rail S.A. Uroczystość odbyła się 24 kwietnia br. w Poznaniu. Każda nowa inwestycja w infrastrukturę rozwijająca transport intermodalny w Polsce bardzo nas cieszy. Trzymamy zatem kciuki za zrealizowanie przez spółkę ATC Rail S.A. ambitnych planów zostania jednym z liderów tej gałęzi transportu w naszym kraju.


Otwarcie nowego terminalu kontenerowego ATC Rail S.A. w Poznaniu

Podczas ceremonii mieliśmy okazję do rozmowy z prezesem zarządu ATC Rail S.A. Arturem Jadeszko, który jak sam przyznał jest sympatykiem naszej kampanii. Pan prezes zapewniał, że wdrażany przez spółkę biznesplan kładzie duży nacisk na optymalne kosztowo rozwiązania łączące transport morski, kolejowy i drogowy. Jednym powodów takiej polityki firmy jest troska o środowisko naturalne.


Poznańskie centrum logistyczne wyposażone jest w bocznicę kolejową o długości 900 m, mogącą obsłużyć 45 wagonów do transportu kontenerów. Do pomocy przy szybkim rozładunku używane będą 2 urządzenia typu reach stacker. Moce przeładunkowe terminalu to 50 tys. TEU, a możliwości składowe to 1 200 TEU. W ciągu najbliższych miesięcy przedsiębiorstwo planuje otwarcie drugiego terminalu kontenerowego, który będzie się mieścił w Radomsku.