Dodaj swoją historię
Element, który urwał się z TIRa

06.07.2011

Element, który urwał się z TIRa mijającego nas z naprzeciwka trafił kiedyś w nasz samochód, gdy jechaliśmy z bratem poprawnie swoim pasem. Na szczęście uderzył tuż przed samochodem, połamał zderzak, przeleciał pod samochodem i ugrzązł unosząc nieco jego tył (niszcząc chłodnice itp.). Do tej pory boję się pomyśleć co by było gdyby odbił się od […]   Czytaj więcej »


Aleksandra N.

Życie z Tirami

27.06.2011

Mieszkam w Mosinie 20 tys. miejscowości leżącej w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Drogi dojazdowe do tego miasteczka prowadzą przez teren WPN. Na terenie miasta mamy już dwie firmy obsługiwane przez TIR-y. Mieszkamy i śpimy pomiędzy TIR-ami. Na ul. Gałczyńskiego 40 tonowe TIR-y przejeżdżają w odległości 6 m od domu. Oczywiście całą dobę. Mało tego nasi […]   Czytaj więcej »


Roman Zwierzycki

Jak dawni Polacy drogi dzisiejsze widzą

20.06.2011

Rozliczne po Rzeczpospolitej peregrynacyje odprawując, a takoż i w dalsze zapuszczając się strony od myśli o kondycyjej mizernej dróg naszych wybiegać się nie mogę. Już dawno temu cudzoziemcy, którym przez kraj nasz piękny podróżować przyszło gościńce wyboiste „polskimi drogami” przezwali i ową złą sławą drogi w Polszcze zasłużenie po dziś dzień się cieszą. Od wieków […]   Czytaj więcej »


Pan Brat

Zapraszam do Radziejowic….

16.06.2011

… wszystkich tych, którym problem tirów wydaje się być błahy. Mała mieścina, a tirów przejeżdża przez nią setki dziennie, koleiny, smród, kurz i trzęsące się ściany w domach. W tamtym roku, pół kilometra ode mnie tir zabił czteroosobową rodzinę – jechał jak szalony, pękła opona i zmiażdżył życie dwójki rodziców i dwójki dzieci. Zapraszam, a […]   Czytaj więcej »


Edyta Piechocka-Zaprzałek

Tir wyprzedzający na łuku drogi z przeciwka

16.06.2011

Jechałam z dziećmi (5 i 8 lat) trasą nr 2 (Warszawa-Poznań) na łuku drogi z naprzeciwka widzę Tira wyprzedzającego innego Tira, ostre hamowanie. Totalny brak wyobraźni niektórych kierowców ;(   Czytaj więcej »


Marzena Malinowska

Tir szybszy niż osobowe

14.06.2011

Jadąc do kolegi rowerem wieczorem zauważyłem, jak na drodze, gdzie jest zakaz wyprzedzania – górka, moim oczom ukazał się sznur aut osobowych jadących przepisowo i na przeciwnym pasie wyprzedzający je wszystkie tir, normalnie szok. Kierowca zawodowy nie stosujący się do zasad ruchu drogowego powinien być karany zabraniem uprawnień na kierowanie pojazdem ciężarowym dożywotnio, ponieważ to […]   Czytaj więcej »


franek dolas

Cztery TIRy na czołówkę z moim motocyklem!

10.06.2011

A co powiecie państwo na czołowe spotkanie z czterema pod rząd jadącymi ciężarówkami, które nic sobie nie robiąc z mojej obecności (motocykl!) Na lewym pasie wyprzedzały jakieś wolno poruszające się auto! Gdyby nie dobre hamulce w Yamasze musiałbym się ratować w rowie! Jeden TIR?-OK, drugi? może też nie zauważył, ale Trzeci a po nim czwarty!?…jadące […]   Czytaj więcej »


Piotr Traczewski

Niebezpieczny TIR

10.06.2011

Autostrada A4 kierunek Katowice Wrocław. TIR nie patrząc w tylne lusterko zmienia pas ruchu do wypadku nie dochodzi dzięki mocnemu hamowaniu naszego samochodu. TIRowcy nigdy nie patrzą komu zajeżdżają drogę – nie używają lusterek, bo to nie oni ryzykują życie tylko kierowcy osobówek.   Czytaj więcej »


Kasia Siolkowska

Tiry niszczą nasz dom i izolują od świata

08.06.2011

Dwa lata temu wyprowadziłam się z Warszawy i przeprowadziłam do domu we wsi Łacha, ładnej letniskowej miejscowości 50 km od Warszawy. Chciałam żeby moja córeczka miała czyste powietrze, do miasteczka po zakupy miałam pięć minut. Niestety transfer tirów zaczął iść drogą obok naszego domu. Kilkukilometrowy korek stojących od rana do wieczora tirów uniemożliwił nam przejazd […]   Czytaj więcej »


kinga Frąckiewicz

Spychanie z drogi

08.06.2011

A u mnie sprawa była prosta, jadę sobie po czteropasowej, jednojezdniowej drodze tuż obok Tir’a, i nagle pan „Tirowiec” jakby nigdy nic zmienia pas spychając mnie na auto jadące z naprzeciwka. Sprawa skończyła się gwałtownym hamowaniem, utrata przyczepności (zimowa pora) i lądowaniem w rowie, pan nawet nie raczył zwolnić. Inna sytuacja – jadąc autostradą A4 […]   Czytaj więcej »


Sebastian Nowak

Cierpimy z powodu TIRów

13.05.2011

1. Niedawno jechałem na ważny egzamin do Łodzi- o 6 rano duży dostawczy mercedes wyjechał z podporządkowanej ulicy i uszkodził mi lewy bok 20 cm za siedzeniem kierowcy. Miesiąc trwały naprawy, brak samochodu i do tego nie zdałem egzaminu. 2. Jeżdżę dużo i jeszcze zimą jadący przede mną TIR na drodze przed Radomiem wyjechał z […]   Czytaj więcej »


Adrian Zając

Ujarzmić TIRowców

07.05.2011

Ostatnie lata regularnie jeździłem po trasie Opole – Częstochowa i o zagranicznych – ale nie tylko – TIRowcach mógłbym sporo opowiedzieć. Ale powinien na nich być sposób, bo przecież są tachometry, albo elektroniczne sprzężone z GPS i rejestrujące ich prędkość. Trzeba znaleźć metodę ich ucywilizowania. Ale trzeba też powiedzieć, że nie tylko oni stwarzają niebezpieczne […]   Czytaj więcej »


Jan Papiór

Cała prawda o Tirach

05.05.2011

1. Zasypianie za kierownicą wśród kierowców to standard na polskich drogach – znaczna grupa kierowców nie przestrzega norm czasu pracy, a nie mała jest która jeździ niemal „non stop”. 2. Bardzo trudno się wyprzedza takie ciężarówki, gdyż szybko jadą i są bardzo długie, co wymaga długiej drogi wyprzedzania. Z drugiej strony jadą za wolno w […]   Czytaj więcej »


Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Stara historia

04.05.2011

Mój brat od bardzo wielu lat pracuje w Zastalu i w naszych rozmowach jeszcze w latach osiemdziesiątych temat się stale pojawiał. Postulowałem, by się problemem zainteresował, a fabryka zaczęła produkować lory. Ale jego odpowiedź była przez lata taka sama: brak zainteresowania ze strony PKP i kolejnych rządów. Problem zresztą jest znany z krajów zachodnich: oni […]   Czytaj więcej »


Jan Papiór

Na długich światłach

23.04.2011

W ubiegłym roku miałem okazje jechać na trasie Łódź – Grunwald. Jako iż była głęboka noc, a trasa była nie oświetlona, więc nie jechałem szybko (jakieś 70-80 km/g). Należy wspomnieć, że w tym czasie miałem prawo jazdy od pół roku więc tym bardziej się nie spieszyłem. Na trasie każdy TIR, który mnie doganiał puszczał długie […]   Czytaj więcej »


Dawid R