23 marca 2012 Instytut Spraw Obywatelskich, którego programem jest kampania „Tiry na tory”, został przyjęty do europejskiej federacji „Transport & Environment”.

Federacja Transport & Environment działa od 1990 roku. Jest główną organizacją walczącą o zrównoważony transport na poziomie Unii Europejskiej. Reprezentuje i jest wspierana przez 50 organizacji członkowskich pracujących na rzecz bardziej rozsądnego podejścia do transportu w Europie.


T&E koordynuje Międzynarodową Koalicję na rzecz Zrównoważonego Lotnictwa (ICSA) , która ma status obserwatora w Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO), jest członkiem grupy europejskich organizacji Green10 oraz Green Budget Europe.


Kampania „Tiry na tory” zamierza współpracować z siecią Transport & Environment w szczególności w sprawie opłat za korzystanie z infrastruktury transportowej, megaciężarówek oraz unijnego budżetu 2014-2020.


Instytut Spraw Obywatelskich jest drugą, po Polskim Klubie Ekologicznym, organizacją członkowską T&E w Polsce.


5 komentarzy to “INSPRO w Transport & Environment”

  1. Gf napisał(a):

    ok macie fajną inicjatywę z której nic nie wynika
    jak długo ta strona już działa 2-3 lata a w dalszym ciągu stoicie w martwym punkcie 

  2. Motoryzacja napisał(a):

     Ja uważam , że należałoby zachęcić przedsiębioców do korzystania z kolei , jednak jak , skoro kolej za transport liczy sobie dość słono , do tego cała infrastruktura kolejowa leży .

User’s Age is:

Leave a Reply