Prezentujemy dokument wysłany do Elektrociepłowni Poznańskiej Dalkia. Jak wynika z sygnałów otrzymanych od lokalnej społeczności, transport surowców energetycznych stanowi dla miejscowych bardzo istotną uciążliwość. Opisywana sytuacja jest absurdalna – Dalkia wykorzystując do produkcji energii biomasę chwali się na swoich stronach faktem, iż dzięki temu projektowi „pozwoli na uniknięcie emisji 460 000 ton CO2 rocznie”. W tym samym czasie, mając alternatywę w postaci transportu szynowego, towar dowożony jest do siedziby spółki z wykorzystaniem setek tirów zatruwających środowisko i uprzykrzających życie pobliskim mieszkańcom.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do Dalkii o zasadność przewozu biomasy transportem drogowym. Mamy nadzieję, że sygnał ten spowoduje głębszą refleksję władz elektrociepłowni nad kosztami jakie ponosi otoczenie w związku z zastosowaniem tej gałęzi transportu.

Pismo do EC Karolin – pdf.


5 komentarzy to “Czy tak wygląda prawdziwa „zielona” energia?”

 1. Kiero1 napisał(a):

  Chłopaki,zbudujcie bocznice do każdego „bambra” w okolicach Poznania,a do tego czasu wygaście te kotły…wtedy to dopiero będzie ekologicznie,ograniczenie emisji o całe 100%. A tak serio – czy wy w ogóle myślicie co piszecie ?

  • Wojciech napisał(a):

   Odpowiedzialny kierowca ma obowiązek po pracy zadbać o swoją kondycje psychofizyczną czyli wypoczywać,a nie tylko przesiadywać w internecie na stronach, których szczerze nienawidzi,więc albo kierowca jest nieodpowiedzialny,albo kieruje taczkami na obszarze zamkniętym,albo szuka wolnego czytacza.

   • Kiero1 napisał(a):

    chłopie,żałosny jesteś…jakiej kategorii masz prawko ? A+B ? Czy tylko karte na motorower ?No i dalej piszesz bez sensu,nie odniosłeś się do meritum – czyli torów do każdego „bambra”…

    • Wojciech napisał(a):

     Innym wypominasz, ale sam się nie odnosisz do meritum sprawy.Dla twojej chorej ciekawości pozostało niewiele typów ,maszyn' na Ziemi,Wodzie i Niebie ,którymi bym nie sterował ,tak że ciężarówki nie robią na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia.

     • Kiero1 napisał(a):

      Chcesz zaliczyć ze mną trase,tak z 10 dni? Będziesz wiedział o czym piszesz…

User’s Age is:

Leave a Reply