Zespół kampanii społecznej „Tiry na tory“ weźmie udział w III Europejskim Kongresie Gospodarczym, odbywającym się w dniach 16-18 maja w Katowicach. Politycy i eksperci będą dyskutować m.in. o przyszłości transportu szynowego.


17 maja w Hotelu Qubus (ul. Uniwersytecka 13), będzie miała miejsce debata panelowa „Kolej w Europie i w Polsce“. W przerwie sesji (11.00-11.30) organizatorzy kampanii „Tiry na tory“ przeprowadzą akcję informacyjną połączoną ze zbiórką podpisów na rogu ulic Chełkowskiego i Uniwersyteckiej, vis a vis Hotelu Qubus.

Media i wszyscy zainteresowani, będą mieć szansę poznać szczegóły rozwiązań transportowych proponowanych w ramach kampanii. Członkowie zespołu udzielą odpowiedzi na pytania o przyszłość transportu kolejowego w Polsce, będą również mówić o konieczności wprowadzenia zmian w polskiej polityce transportowej. Na miejscu dostępne będą także raporty eksperckie, ulotki oraz nalepki projektu. Organizatorzy kampanii będą też zbierali podpisy pod petycją do premiera, w której domagają się, by tranzyt towarów przez Polskę odbywał się koleją.


Kampania „Tiry na tory” jest prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi. Ma na celu promocję transportu kombinowanego przez upowszechnianie wśród obywateli wiedzy na temat jego możliwości i specyfiki. W dalszej perspektywie akcja społeczna zamierza wpłynąć na przyjęcie polityki transportowej, w której poziom dotowania transportu kolejowego do drogowego mieściłby się w proporcji 40:60. W chwili obecnej stosunek ten wynosi około 14:86, na korzyść transportu drogowego. Z wyników badań opinii społecznej wynika, że aż 97% Polaków postuluje, aby w kolej inwestowano więcej. Ma to swoje odzwierciedlenie w liczbie osób, które podpisały się pod petycją – zgromadzono już ponad 45 000 podpisów.


Dodatkowe informacje:

Wojciech Makowski: +519 300 635, e-mail: wojciech.makowski@inspro.org.pl.


4 komentarze to “„Tiry na tory” na Europejskim Kongresie Gospodarczym”

 1. Kamilm94 napisał(a):

  spierdalajcie z tym kurwa .Sami kurwa na tory wypierdalajcie

  • Miszka-75 napisał(a):

   Jak tak BARDZO kochasz pędzące i siejące strach i grozę TIRy to Ty i Twoja rodzina sami spierdalajcie pod te TIRy! Może kurwa dotrze do Ciebie jak to jest być ofiarą takiego TIRa i jego kierowcy!

   • Kiero1 napisał(a):

    a może własnej nieuwagi i niefrasobliwości?

    • Miszka-75 napisał(a):

     I tu się mylisz! Gdybyś zobaczył to co czego ja byłem świadkiem to byś mi przyznał rację!!! Otóż na przejściu dla pieszych przechodziła kobieta z dzieckiem NA ZIELONYM ŚWIETLE!!! I jechał TIR, który jedyne co zrobił to zatrąbił nawet nie zwalniając!!! Nie mówiąc już o jakimkolwiek się zatrzymaniu!!! po prostu CHUJE złamane! Dla nich się tylko kasa liczy, a nie czyjeś życie!

User’s Age is:

Leave a Reply