3 lutego 2011 roku, podczas warszawskiego forum „Zmieniamy Polski Przemysł”, Andrzej Massel – wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej w swoim wystąpieniu zaznaczył, iż konkurencją dla przewozów kolejowych nie jest inna firma kolejowa, ale samochód, autobus, czy samolot.


Pan Massel zaznaczył, iż z dnia na dzień system kolejowy nie zacznie działać bez zarzutów, natomiast wszystkim powinno zależeć, aby rynek kolejowy się rozwijał – i nie chodzi tu tylko o wolument przewozów, ale również o faktyczny udział w przewozach przewoźników kolejowych. W tym celu kierownictwo Resortu Infrastruktury przyjęło projekt zmiany ustawy o transporcie kolejowym, w której to zamieszczono istotne kompetencje mające wzmocnić pozycję prezesa transportu kolejowego. Projekt ten zostanie skierowany do dalszych prac legislacyjnych.


Może cieszyć fakt, iż po roku 2009 nastąpił wzrost przewozów towarowych o 10-12%, aczkolwiek w stosunku do przewozów realizowanych na drogach (18-19%) jest on o wiele mniejszy. Oznacza to, iż kolej relatywnie straciła i tą tendencję należałoby odwrócić – twierdzi wiceminister.


Źródło: wnp.pl


2 komentarze to “Andrzej Massel o konkurencji na torach”

  1. Www Witus napisał(a):

    Ludzie jestem za waszą kampanią ale tez zastanówcie sie nad dym jak to wszystko zorganizowac droga do gdanska koleją trwa 15 do 20h a ciężarówką od 9 do 12 po drugie najpierw dostosujmy tory do przewozów a najlepiej drogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Pitervader napisał(a):

    Wasza akcja jest pop*******na. Chcecie faworyzować żywego trupa jakim jest kolej, a transport drogowy jest najszybszy i najbardziej praktyczny. To znaczy, że ludzie mają zrezygnować z szybkich i efektownych rozwiązań w imię dania szans kolei ? Trudno, jeśli nie umie się ona dostosować to niech pada.

    A po drugie. Fałszujecie wizerunek transportu drogowego a sama kampania jest prowadzona w sposób agresywny względem innych.

User’s Age is:

Leave a Reply