Za plecami!!!

18.09.2010

Jeżdżę małym autem (CLIO). Przestrzegam ograniczeń prędkości. Dwa razy w tygodniu wracam po 21-ej z Bydgoszczy i przeżywam HORROR drogowy. Właśnie wtedy wyjeżdżają na szosy tiry – „bogowie szos”. Szczególnie w małych miejscowościach zachowują się skandalicznie! Podjeżdżają do mnie na parę centymetrów, zapalają długie światła i mnie popędzają!!!! Na trasie 50 km zdarza się taka sytuacja kilka razy. A dwa razy w tygodniu jest dla mnie normą. „Kierowcy TIRÓW to są dopiero kolesie”!!!! Ratunku!!!!


11 komentarzy to “Za plecami!!!”

 1. Trium napisał(a):

  Ludzie ! jesteście kompletnymi dyletantami ,Nie ma takiego pojazdu jak TIR ! są tylko ciężarówki, TIR to rodzaj konwencji celnej więc nie ośmieszajcie się chwaląc się swoja niewiedzą niewiedzą Sam prowadzę pojazd oznaczony tablica TIR i jast to tylko/aż Renault Kangoo w relacji UE-RUS TIR – Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. „Transports Internationaux Routiers”), międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na granicach i w urzędach celnych, celem większej efektywności przewozów drogowych.

  Pojazd poruszający się na karnecie TIR wyruszający z jednego państwa jest – w myśl konwencji TIR – sprawdzany i plombowany na granicy lub w dowolnym Urzędzie Celnym zlokalizowanym wewnątrz państwa wywozu ładunku, a zostaje odplombowany oraz skontrolowany dopiero w kraju docelowym ładunku, zaś wszystkie granice państw tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum (np. przy przewozie towaru z Hiszpanii do Rosji samochód jest plombowany na granicy hiszpańskiej i mija granice wszystkich państw bez rozbudowanej kontroli, zaś zdjęcie zamknięcia celnego i otwarcie samochodu następuje dopiero w Rosji).

  • tirynatory napisał(a):

   Widać, że jesteś pierwszy raz na stronie. Już wielokrotnie wyjaśnialiśmy czemu używamy takiego nazewnictwa. Dziękujemy za obszerne wyjaśnienia, ale następnym razem prosimy o dokładniejsze przeczytanie zawartości naszej strony. Jednocześnie prosimy o nie kopiowanie swoich wypowiedzi we wszystkie miejsca, gdzie zauważył pan/pani słowo TIR 🙂

  • Mmrado napisał(a):

   Ponadto tak ściśle patrząc to deszcz to nie deszcz tylko pionowy opad atmosferyczny spowodowany zmianą stanu skupienia H2O ze stanu gazowego w ciekły. A ciężarówką można nazwać nawet pickupa lub VW Transportera z tzw budą więc sie nie czepiamy.

  • zdzichu napisał(a):

   potocznie ciezarowka to tir i ty tego nie zmienisz, ja rowniez prowadze samochod oznaczony tabliczka tir i jest to daf xf95 ciagnik+naczepa w relacji ue-rus, pl-rus,pl-ue i kiedy ktos sie mnie pyta czym sie w zyciu zajmuje to powiem ze jezdze na tirach. nawet jak bym jezdzil tylko po ue,to rowniez bym sie nazwal kierowca tira, wiec poki co to siadaj w kangura i do ruskich, a nie masz tu zasmiecac, ten twoj cytat to juz dawno dzieci neo na youtube znalazly to pewnie se skopiowales

 2. majki napisał(a):

  To może Pani Wiesławo warto ułatwić trochę życie kierowcom TIR- ów? Chociażby zjechać na pobocze robiąc miejsce by duże auto poleciało przed siebie albo zacząć szybciej jeździć. Doskonale znam ten typ kierowców co Pani.

  • Krzychu34 napisał(a):

   A co to to za „typ kierowców” bo nie bardzo rozumiem? Przecież Pani Wiesława pisze, że przestrzega ograniczeń prędkości. Należy tylko pochwalać to,że jeździ zgodnie z przepisami.

 3. nata napisał(a):

  Ilebedzie ludzi tyle bedzie prawd, każdy ma swoje zdanie i do kazdego można się przyczepić. Dlaczego walczycie żeby TIRY wsadzić na tory , może skuteczniej byloby walczyć o nowe drogi

  • Mmrado napisał(a):

   o jakie nowe drogi – jakie są najlepsze autostrady – niemieckie, austryjackie – i co tam nie ma kolein? pewnie, że się robią – bo nikt nie przewidział takiej ekspansji samochodów z dużym obciążeniem. to jest dopiero chore.

   • Majki napisał(a):

    Jakoś nie widzę tych pasów pełnych kolein na zagranicznych autostradach, tam nie obowiązuje polska jakość nawierzchni.

 4. Cold napisał(a):

  glupie gadanie… wystarczy ze radar zobaczycie to nie wazne ze stoi jak wol „60/70” to i tak do 50 zwalniacie…ignoranci drogowi…a pozniej plumkaja ze ktos na nich dlugimi daje…
  nie umiesz dostosowac sie do warunkow drogowych….to jezdz tramwajem/autobusem/pksem/hulajnoga

User’s Age is:

Leave a Reply